نکات سفارش کابینت سفید و طوسی + بررسی جنس و مدل‌ها

کابینت طوسی

یکی از جدیدترین ترندها در رنگ بندی کابینت آشپزخانه استفاده از دو رنگ در طراحی آن هاست. ترکیب دو رنگ سفید و طوسی را می توان یکی از پرطرفدارترین ترکیب رنگ ها در کابینت های امروزی دانست. کابینت سفید طوسی بسیار ساده و در عین حال بسیار شیک است. رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه رنگی شیک و زیباست که هیچ وقت از مد نمی افتد. از طرفی، رنگ طوسی یا همان خاکستری هم یکی از رنگ های فوق العاده لاکچری می باشد. استفاده هم زمان از این دو رنگ در کابینت ها ترکیبی بی نظیر در آشپزخانه پدید می آورد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

کابینت سفید خاکستری بدون دستگیره

کابینت طوسی براق با صفحه سفید

کابینت هایگلاس سفید با جزیره خاکستری

کابینت سفید طوسی مدرن

ترکیب رنگ های سفید و طوسی اغلب در کابینت های سبک مدرن به چشم می خورد که می تواند به دو شکل براق و مات باشد. در طراحی کابینت سفید طوسی براق معمولا از روکش های‌گلاس استفاده می شود. این روکش نسبت به سایر متریال ها مانند پلی گلاس، اکرلیک، پی وی سی و… قیمت مناسب تری داشته و برای بسیاری از اقشار مردم به صرفه ‌تر هستند. اگر آشپزخانه ای کوچک و تاریک دارید، کابینت های‌گلاس سفید طوسی می تواند در بزرگ نمایی و روشنایی فضا به شما بسیار کمک کند. این کابینت به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و خاص خود می تواند با افزایش انعکاس نور، توهم فضایی ایجاد کرده و باعث افزایش دید بصری شود.

کابینت های‌گلاس سفید طوسی

همان طور که گفتیم، کابینت های مدرن سفید طوسی می توانند حالت مات هم داشته باشند. در ساخت کابینت سفید طوسی مات اغلب از متریال ام دی اف با روکش ملامینه استفاده می شود. انتخاب کابینت های مات بیشتر برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است، زیرا در آشپزخانه های بزرگ دلیلی برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضا وجود ندارد.

کابینت ام دی اف سفید طوسی

پیشنهاد دیگری که درباره کابینت مدرن سفید و طوسی می توان ارائه داد این است که بخشی از کابینت ها را از نوع براق و بخش دیگر را از نوع مات انتخاب کنید. می توانید با توجه به سلیقه و فضای آشپزخانه تان کابینت های سفید را از نوع براق و کابینت های طوسی را از نوع مات انتخاب نمایید و یا بالعکس. کنار هم قرار گرفتن کابینت های مات و براق تصویری جذاب ایجاد می نماید.

کابینت سفید طوسی مات و براق

کابینت سفید طوسی کلاسیک

تا چند سال پیش رنگ قهوه ای پای ثابت کابینت های کلاسیک بود و در آشپزخانه های کلاسیک انواع و اقسام کابینت های قهوه ای را می دیدید. اما امروزه با روی کار آمدن طرح ها و مدل های جذاب، شاهد رنگ بندی های متنوع و متفاوت در کابینت های کلاسیک هستیم. یکی از رنگ های پرطرفدار این روزها برای کابینت آشپزخانه کلاسیک، ترکیب رنگ سفید و طوسی است. در نگاه اول به نظر می رسد که این رنگ کابینت یک ترکیب عجیب و غریب برای به کارگیری در یک آشپزخانه کلاسیک باشد، اما رنگ سفید به همراه طوسی یا خاکستری از رنگ هایی است که در کابینت کلاسیک به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در تصویر زیر نمونه ای از کابینت سفید طوسی ممبران را مشاهده می کنید.

کابینت سفید طوسی کلاسیک

کابینت سفید طوسی ممبران

کابینت سفید طوسی نئوکلاسیک

رنگ آمیزی کابینت ها به صورت دو رنگ و ترکیبی در سبک نئوکلاسیک بسیار رایج و متداول است. از پرکاربردترین رنگ های ترکیبی در کابینت های این سبک، رنگ سفید و طوسی می باشد. در کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی معمولا یک ردیف از کابینت های بالا یا پایین را به رنگ سفید و کابینت های ردیف دیگر را به رنگ طوسی یا خاکستری در می آورند. در تصویر زیر استفاده از دو رنگ سفید و طوسی در طراحی کابینت نئوکلاسیک پلی‌اورتان به خوبی نمایش داده شده است.

کابینت سفید طوسی نئوکلاسیک

چگونه از ترکیب رنگ های طوسی و سفید برای کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنیم؟

شاید برای شما هم سوال باشد که اگر قرار است کابینت ها سفید طوسی یا سفید خاکستری باشند، کدام کابینت ها را سفید و کدام ها را طوسی انتخاب کنیم. برای پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی خواهد داشت. بعضی افراد تمایل دارند تا از هر دو رنگ به میزان مساوی استفاده کنند. در این صورت می توان یک ردیف از کابینت های بالا یا پایین را به رنگ طوسی و ردیف دیگر را به رنگ سفید در آورد و یا این که یک در میان درب های کابینت ها از سفید به طوسی تغییر رنگ دهند و هارمونی جذابی را خلق کنند. در مقابل، برخی افراد هم دوست دارند که یکی از رنگ ها بر دیگری غالب باشد. به عنوان مثال، اگر ترجیح می دهید رنگ طوسی کابینت شما بیشتر به چشم بیاید می توانید رنگ طوسی را برای کل کابینت آشپزخانه انتخاب کنید و از رنگ سفید برای کانتر آشپزخانه، بین کابینتی و اکسسوری ها استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که قبل از هر انتخابی، مواردی نظیر متراژ و میزان نورگیری آشپزخانه را نیز در نظر بگیرید. اگر آشپزخانه بزرگی دارید فرقی نمی کند کدام رنگ را بر دیگری غالب می کنید، هر دو مناسب هستند و انتخاب میزان رنگ ها به نیاز و سلیقه شما بر می گردد. ولی اگر اشپزخانه ای کوچک و بدون نور دارید پیشنهاد می شود از طوسی روشن تری استفاده کنید و یا این که رنگ سفید غالب بر رنگ طوسی باشد یعنی از رنگ سفید بیشتر از رنگ طوسی استفاده کنید تا فضای آشپزخانه شما دل باز تر به نظر آید. این ها راه هایی برای ترکیب دو رنگ سفید و طوسی است که شما می توانید هر کدام را که بیشتر می پسندید انتخاب کنید. اما اگر نظر ما را بخواهید به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید بیشتر کابینت ها سفید باشند و کمتر طوسی یا خاکستری، چرا که کابینت طوسی طبع سرد دارد و فضای آشپزخانه شما را نسبتا سرد خواهد نمود. اما اگر کابینت ها عمدتا سفید باشند و کمتر طوسی، فضای آشپزخانه چندان سرد نخواهد شد بلکه بسیار زیبا و مدرن خواهد بود.

کابینت سفید طوسی

کابینت طوسی سفید

کابینت طوسی سفید یک در میان

نکات مهم در آشپزخانه هایی با کابینت سفید طوسی

  • سفید و طوسی هر دو در گروه خانواده رنگ های خنثی قرار دارند که علاوه بر این که هر دو به خوبی با هم ترکیب می شوند، می توانند رنگ های دیگر را نیز در کنار خود جای بدهند و به راحتی با سایر لوازم موجود در دکوراسیون آشپزخانه ست شوند.
  • اگر تصور می کنید ترکیب رنگ سفید و طوسی به عنوان تم اصلی خسته کننده است و در طولانی مدت می تواند شما را دل زده کند، برای متعادل کردن رنگ ها می توانید از وسایل و اکسسوری هایی با رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی و زرد استفاده کنید.
  • اگر احساس می کنید کابینت های سفید طوسی محیط آشپزخانه شما را بیش از حد سرد می کنند می توانید به جای سفید از از رنگ کرم استفاده کنید که از سفید کمی گرم تر است.
  • در آشپزخانه هایی با کابینت های سفید و طوسی بهتر است که در نقاط مختلف از رنگ چوب استفاده کنید. وجود این رنگ در فضای سفید و طوسی باعث می شود تا از یکنواختی آن جلوگیری شده و چشم ها از دیدن آن فضا دچار خستگی نشود.
  • در ساخت مدل کابینت مدرن سفید و طوسی برای آشپزخانه، معمولا از دستگیره استفاده نمی شود و از یراق آلات فشاری برای باز و بسته کردن درب ها استفاده می گردد که این کار باعث زیبایی دو چندان کابینت ها می شود.
  • شما می توانید با اضافه کردن یراق آلاتی با رنگ های گرم صمیمت و گرمی بیشتری در آشپزخانه خود احساس کنید. مثلا می توانید از دستگیره های طلایی یا برنزی برای کابینت سفید خاکستری خود استفاده کنید.
  • اگر آشپزخانه ای کوچک و تاریک دارید، کابینت های‌گلاس سفید خاکستری می تواند در بزرگ نمایی و روشنایی فضا به شما بسیار کمک کند. کابینت های‌گلاس به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و خاص خود می تواند با افزایش انعکاس نور، توهم فضایی ایجاد کرده و باعث افزایش دید بصری شود.
  • در آشپزخانه ای با مدل کابینت های سفید و طوسی بهتر است از چراغ های LED به صورت نور مخفی در بین کابینت ها استفاده شود تا شاهد فضایی بسیار زیبا و لاکچری در آشپزخانه باشیم.

کابینت مدرن سفید طوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.