کابینت آشپزخانه به سبک ترکیه

کابینت به سبک ترکیه

دنیای طراحی دکوراسیون آشپزخانه پر از تنوع و ایده های تازه است که در هر کشوری مطابق با سبک مورد پسند مردم آن کشور انجام می شود. دکوراسیون آشپزخانه ترکیه یکی از انواع طرح ‌هایی است که در سال ‌های اخیر مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. خیلی از افراد با مشاهده این مدل دکوراسیون به آن علاقه مند شده اند و تمایل دارند از این سبک پیروی کنند. مهم ترین بخش آشپزخانه های ترکیه ‌ای کابینت های آن هستند. کشور ترکیه در طراحی و ساخت کابینت مهارت زیادی دارد و همین موضوع تبدیل به مزیت آشپزخانه ‌های ترکیه ‌ای شده است. کابینت های ترک از جهات بسیاری شبیه کابینت های اروپایی هستند و به همین خاطر اگر خواستار چنین دکوراسیونی هستید، در دسترس ترین گزینه استفاده از کابینت های شیک ترکی است. مدل کابینت ترک در طرح های متنوع، رنگ های گوناگون و اندازه های مختلف برای استفاده در هر آشپزخانه ای طراحی و ساخته می شوند. این گونه کابینت ها چه از نظر زیبایی و چه از نظر جنس و کیفیت قابل رقابت با برترین ها هستند و می توانند به عنوان رقیبی جدی برای سایر مارک ها و برندهای موجود در بازار باشند. کابینت ترک گزینه ای است که حتما قبل از خرید کابینت های جدید باید نگاهی به آن ها بیاندازید.

کابینت ترکیبی سفید و چوب

آشپزخانه فانتزی

کابینت سفید قهوه ای

کابینت مدرن ترک

کابینت های مدرن جایگاه ویژه ای در دکوراسیون آشپزخانه های ترکیه دارند. معمولا زمانی که شما به تولیدکننده های کابینت مراجعه می کنید این جمله را از آن ها می شنوید که اگر قصد خرید کابینت مدرن را دارید، کابینت های ساخته شده در کشور ترکیه بهترین نوع کابینت های مدرن می باشد. از بهترین انواع کابینت مدرن می توان به کابینت ام دی اف ترک و کابینت هایگلاس ترک اشاره کرد. کابینت MDF ترک چه از نظر ساخت و طراحی و چه از نظر مواد به کار رفته در آن، در جایگاه رقابت با برترین ها قرار گرفته و توانسته به عنوان رقیبی جدی برای دیگر مدل ها و برندهای موجود در بازار باشد. مغزی این کابینت ها از جنس ام دی اف خام و روکش آن از جنس ملامینه است. کابینت آشپزخانه هایگلاس هم درواقع نوعی ام دی اف است، با این تفاوت که روی سطح آن یک لایه روکش پلی گلاس پوشانده شده است. خود پلی گلاس در واقع نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شیشه مانند دارد. در حال حاضر بهترین نمونه کابینت های آشپزخانه که با هایگلاس طراحی و اجرا می شوند، کابینت های هایگلاس ترکیه ای می باشد. نمونه های هایگلاس ترکیه ای از لحاظ مقاومت و خش پذیری بهتر از نمونه های داخلی هستند و به همان نسبت قیمت بالاتری هم دارند.

کابینت هایگلاس سفید آبی

یکی از ویژگی های بارز دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای، استفاده ترکیبی از کابینت مدرن در کنار قفسه و شلف های باز است طوری که لوازم چیده شده در آن کاملا در دید باشند. با این کار اولا فضای آشپزخانه جادار و بزرگ به نظر خواهد رسید و دوما با استفاده از ظروف رنگارنگ می توانید رنگ های جدید و گرمی را به دکوراسیون آشپزخانه وارد کنید. استفاده از این شیوه می تواند ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک را از آن حالت گرفتگی و تنگ بودن خارج کرده و زیبایی بیشتری به آن هدیه کند.

شلف آشپزخانه

از نظر رنگ بندی، کابینت مدرن ترکیه ای شباهت زیادی به کابینت مدرن سفید دارد با این تفاوت که تضاد رنگی در این طراحی بیشتر دیده می شود. اگر چه رنگ اصلی سفید انتخاب می شود و حتی سفید محض را می توان در دکوراسیون آشپزخانه ترکیه استفاده کرد، ولی ترکیب سفید قهوه ای، سفید مرمری، سفید مشکی و سفید با رنگ های دیگر هم در این نوع کابینت ها کاربرد زیادی دارد. در واقع این طراحی برای کسانی مناسب است که نمی خواهند فضا به صورت تمام سفید کار شود.

کابینت سفید

کابینت کلاسیک ترک

همان طور که گفتیم، کابینت های ترک عمدتا با سبک مدرن شناخته می شوند اما زیبایی و جذابیت این نوع کابینت ها در حدی است که می تواند در تمامی سبک های معماری از جمله سبک کلاسیک به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. کابینت های کلاسیک ترکی بیشتر برای دکوراسیون های روستیک مناسب هستند. فضای روستیک در واقع طبیعت را به داخل خانه دعوت می ‌کند تا با استفاده از مواد و المان‌ های طبیعی، دوری انسان امروز را از طبیعت به نوعی جبران کند. به همین علت، در طراحی کابینت ترکی به سبک روستیک یا کلاسیک چوب طبیعی حرف اول و آخر را می زند. جالب است بدانید نوع چوبی که از برخی درختان جنگلی ترکیه استخراج می شود شهرت جهانی داشته و علاوه بر کابینت ها در سایر لوازم منزل مانند کفپوش چوبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نوع رنگ و حالتی که چوب ترکی دارد باعث منحصر به فرد شدنش نسبت به سایر کابینت های چوبی می شود.

کابینت روستیک سفید

رنگ کابینت در آشپزخانه ترکیه ای

رنگ بندی کابینت های ترکی بسیار روشن است که دلیل آن ایجاد محیطی با روشنایی خوب می باشد. رنگ غالب در دکوراسیون آشپزخانه های ترکیه سفید است که جلوه خاصی به آشپزخانه می بخشد. سفید یکی از محبوب ترین رنگ ها برای کابینت هاست که آشپزخانه جلوه ای لوکس و مدرن می بخشد. این رنگ هم چنین تاثیر زیادی در آراسته و منظم به نظر رسیدن محیط دارد و بازتاب حداکثری نور فضا را بزرگ تر از آن چه که هست نشان می دهد. اگر این احساس را دارید که آشپزخانه ای کاملا سفید خسته کننده و بی روح می شود، راه های مختلفی برای جذاب تر شدن آن وجود دارد که استفاده از اکسسوری های رنگی، کانترهایی به رنگ چوب، کاشی سرامیک های متنوع یا انتخاب پوشش مناسب برای کف و سقف می تواند به جذابیت دکوراسیون آشپزخانه اضافه کند.

آشپزخانه مدرن سفید

در دکوراسیون آشپزخانه ترکیه به ترندهای روز توجه می شود و به روز بودن از ویژگی های این آشپزخانه ها به شمار می رود. رنگ آبی خاکستری پاستلی این روزها روی بورس است که البته این رنگ محدود به زمان نیست و همیشه می توان برای دکوراسیون آشپزخانه آن را به کار برد. استفاده از این رنگ برای کابینت ها می تواند حس و حال آرامش بخشی را به فضای آشپزخانه اضافه کند.

کابینت آبی خاکستری

اگر نمی توانید در مورد رنگ کابینت آشپزخانه خود تصمیم واحد و مشخصی بگیرید و بین چند رنگ دو دل هستید، می توانید از ترکیب رنگ ها در کابینت های خود استفاده کنید. بدین صورت که رنگ کابینت های بالایی با کابینت های پایینی تفاوت داشته باشد. رنگ هایی که انتخاب می کنید باید نزدیک به هم و یا مکمل هم باشند. در مورد مثال زیر رنگ طوسی و زرد از رنگ های مکمل هستند و به همین خاطر خیلی خوب و عالی با یک دیگر مچ می شوند.

کابینت زرد و طوسی

ویژگی های کابینت به سبک ترکیه

  • زیبایی، کیفیت و تنوع از مزیت های بارز کابینت ترک است.
  • چیزی که در آشپزخانه ترکی بیش از همه توجه را جلب می نماید، ظاهر شیک و مدرن آن در عین سادگی است.
  • ترکیه ای ها بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ های روشن استفاده می کنند.
  • این کابینت ها هم در سبک مدرن طراحی می شوند و هم در سبک کلاسیک و سنتی.
  • آشپزخانه هایی که با سبک کشور ترکیه طراحی می شوند از لحاظ کاربردی بسیار راحت و از لحاظ زیبایی ظاهری بسیار شیک و لاکچری دارند.
  • در ترکیه استفاده از کابینت های بزرگ‌ تر و بلند‌تر رواج دارد ولی در کشورهای اروپایی بیشتر فضای بالایی کابینت ها دارای باکس و شلف هستند.
  • آشپزخانه هایی که به سبک ترکی ساخته می شوند در ظاهر بسیار آرام و مرتب به نظر می رسند که یکی از دلایل آن استفاده از کابینت های بزرگ و جادار برای جا دادن وسایل است.
  • امروزه استفاده از باکس ها و شلف های مخصوص برای دیزاین آشپزخانه بسیار پرطرفدار شده است که ایده استفاده از آن ها در کنار کابینت اولین بار از کشور ترکیه وارد کشور ما شد.

کابینت ساده تک رنگ

انواع کابینت ترک در ایران

در سال‌ های اخیر شرکت‌ های معتبر ترک توانسته ‌اند بهترین محصولات چوبی آشپزخانه را به بازار عرضه کنند. این محصولات در کشور ما نیز طرفداران بسیاری دارند و به ‌عنوان پرفروش ‌ترین برندها در بازار کابینت ایران به حساب می ‌آیند. تنوع کابینت ‌های ترک در ایران بسیار زیاد است، بنابراین برای انتخاب درست بهتر است که محبوب‌‌ ترین‌های آن‌ ها در بازار را بشناسید و با ویژگی ‌های آن ‌ها آشنا شوید.

کابینت ای جی تی AGT: یکی از معروف ‌ترین برندهای ترکیه که بخش زیادی از باکیفیت ‌ترین محصولات چوب و ام ‌دی ‌اف را به خود اختصاص داده، شرکت ای جی تی است. اغلب کابینت‌ های این برند ترک، از جنس هایگلاس هستند. کابینت‌ های این شرکت ضد آب کامل هستند و طول عمر بالایی دارند.

کابینت یلدیز YILDIZ: یلدیز یک کمپانی موفق در زمینه تولید کابینت آشپزخانه و دیگر محصولات چوبی است. انواع ام دی اف هایگلاس و مات با ضخامت ۱۶ میلی ‌متر و با رنگ‌ های منحصر به ‌فرد در نمایندگی‌ های این برند در ایران قابل سفارش هستند. مهم‌ ترین ویژگی که کابینت یلدیز را به یک محصول پرطرفدار تبدیل کرده، خاصیت ضد خش بودن آن است. به همین دلیل می ‌توانید با انتخاب کابینت یلدیز بدون نگرانی از تغییر ظاهر، تا سال ‌ها روی آن حساب کنید.

کابینت هایگلاس ایشیک AISIK: کابینت‌ های برند ایشیک ظاهری براق و شبیه به شیشه دارند و بسیار سبک هستند. ویژگی که این برند را از دیگر کابینت‌ های ترک موجود در ایران متمایز می ‌کند، تنوع طرح و رنگ ورق‌ های موجود آن است. کابینت‌ های برند ایشیک از ساده ‌ترین طرح تا طرح‌ های گل دار و راه ‌راه را پوشش می ‌دهند. تمام تولیدات این مجموعه ضد رطوبت هستند و با خیس شدن باد نمی‌ کنند یا شکل ظاهری خود را از دست نمی‌ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.