نکات سفارش کابینت قهوه ای

خرید کابینت قهوه ای

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت و هم خوانی رنگ کابینت ها با دکوراسیون آشپزخانه از مهم ترین نکاتی است که باید بر روی آن حساسیت لازم را به خرج دهید. یکی از بهترین رنگ هایی که می توانید برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید، رنگ قهوه ای است. قهوه ای رنگی طبیعی است که به دلیل نزدیکی به رنگ چوب برانگیزاننده حس گرما، محبت، آسایش و امنیت در محیط است. از مهم ترین مزیت های رنگ قهوه ای این است که هیچ وقت از مد نمی‌ افتد و یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که تا سال ها قصد تغییر کابینت های آشپزخانه خود را ندارند.

کابینت سنتی قهوه ای

آشپزخانه با دیوار آبی و کابینت قهوه ای

کابینت کلاسیک قهوه ای

سبک کابینت آشپزخانه از جمله مواردی است که می تواند روی انتخاب رنگ کابینت تاثیر بگذارد. اگر کابینتی سنتی و کلاسیک دارید، رنگ های خنثی مانند قهوه ای تقریبا همیشه زیبا به نظر می رسند. رنگ قهوه ای گزینه خوبی برای این مدل کابینت آشپزخانه می باشد زیرا رنگی گرم و لوکس است و فضای آشپزخانه را مجلل جلوه می دهد. رنگ قهوه ای به دلیل آن که نماد چوب است و از دیرباز در سبک کلاسیک آشپزخانه جای داشته است انتخابی منحصر به فرد و ویژه به حساب می‌ آید که دقیقا ظاهر کابینت‌ های تمام چوب کلاسیک را در نگاه بیننده زنده می‌ کند.

کابینت کلاسیک قهوه ای سوخته

کابینت کلاسیک قهوه ای

کابینت مدرن قهوه ای

استفاده رنگ در کابینت های مدرن تا حد زیادی سلیقه ای و شخصی است اما بیشتر از رنگ های سرد در کابینت آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. استفاده از این گونه رنگ ها در عین لطافت و آرامش، فضا را کمی سرد و بی روح می کند. بنابراین، اگر خیلی سرد بودن محیط برایتان جذاب نیست می توانید با اضافه کردن رنگ چوب یا همان قهوه ای تا حد زیادی فضا را متعادل کنید. رنگ قهوه ‌ای این گونه نیست که تنها در سبک کلاسیک کاربرد داشته باشد، بلکه می‌ توان از این رنگ در سبک مدرن نیز استفاده کرد. رنگ نسکافه ای، شکلاتی روشن، دارچینی، گردویی و تنالیته مشابهی از آن ها برای کابینت آشپزخانه مدرن گزینه های خوبی هستند.

کابینت مدرن قهوه ای

آشپزخانه مدرن قهوه ای

کابینت قهوه ای سوخته یا قهوه ای روشن؟

رنگ قهوه ای دارای طیف گسترده ای است. فندقی، نسکافه ای، قهوه ای روشن و قهوه ای سوخته همه از پرکاربردترین رنگ ها در رنگ بندی کابینت های قهوه ای هستند. اما این که کدام طیف بهتر است در یک آشپزخانه استفاده شود، به سلیقه افراد و اندازه فضای داخل آشپزخانه بستگی دارد. رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای سوخته به علت بازتاب نور کمی که دارد فضای آشپزخانه را کوچک تر جلوه می دهد. به همین علت بهتر است تا از این رنگ در آشپزخانه های بزرگ و پر نور استفاده شود. از طرفی، رنگ های روشن نور محیط را بهتر منعکس کرده و نقش مهمی در دل باز به نظر رسیدن آن دارند. پس هر چه فضای شما کوچک تر و کم نورتر باشد بهتر است از رنگ های قهوه ای روشن تر در رنگ بندی کابینت استفاده کنید.

کابینت قهوه ای سوخته

کابینت قهوه ای روشن

کابینت کرم قهوه ای

اگر می خواهید کابینت های قهوه ای رنگتان حالت خسته کننده نداشته باشد و شما بتوانید از آن لذت ببرید کافی است آن را با سایر رنگ ها ترکیب کنید. ترکیب رنگ قهوه ‌ای با رنگ های روشن مثل کرم از دسته‌ ترکیبات محبوب و پرطرفدار می ‌باشد. رنگ کرم از نظر رنگ شناسی از طیف رنگ های خنثی به حساب می آید. این رنگ با رنگ قهوه ای که از جمله طیف های رنگی گرم به شمار می آید، دارای  هماهنگی و هم خوانی است. ترکیب این دو رنگ باعث می ‌گردد تا حس گرم و شاد و در عین حال آرامش بخشی انتقال داده شود. ترکیب این دو رنگ در کنار هم بسیار جذاب و گیرا بوده و نمای چشم نوازی را تداعی می ‌کند و باعث می ‌گردد تا در بیننده احساس مطلوبی ایجاد گرد.

کابینت کرم قهوه ای

کابینت سفید قهوه ای

سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ های کابینت در بین خانواده هاست. اما شاید رنگ سفید در بلند مدت کمی خسته کننده باشد، از این رو ترکیب کردن آن با یک رنگ گرم مانند قهوه ای می تواند کمک زیادی به زیبایی و گرم شدن فضای آشپزخانه نماید. کابینت سفید و قهوه ای در دکوراسیون آشپزخانه ترکیب زیبایی دارد که سفیدی آن به روشن شدن فضا و قهوه ای آن به گرم شدن فضا کمک می کند. با ترکیب رنگ های سفید و قهوه ای آشپزخانه از سادگی کامل خارج شده و کمی درخشنده تر و زیباتر خواهد شد. دقت کنید که نسبت استفاده از رنگ‌ ها در انتخابشان در آشپزخانه مهم است. اگر آشپزخانه بزرگ و پر نوری دارید از رنگ قهوه ای بیشتر و اگر آشپزخانه کوچک و نقلی دارید سعی کنید از رنگ سفید بیشتری استفاده کنید.

کابینت سفید قهوه ای

کابینت سفید قهوه ای

مزایای کابینت هایی به رنگ قهوه ای

  • رنگ قهوه ای رنگی گرم و خنثی است که احساس آسایش، راحتی و امنیت را به وجود می آورد و برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان پذیری است.
  • این کابینت ها به آسانی و راحتی با لوازم دیگر منزل و دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ می شوند.
  • قهوه ای همیشه مد است و هیچ وقت قدیمی نمی شود.
  • تمیز کردن سطوح و تمیز نگه داشتن کابینت های قهوه ای فوق العاده آسان می باشد.
  • این رنگ کابینت را بیشتر افراد بسیار دوست دارند و برای آن ها زننده نیست.
  • در مقابل آلودگی هایی چون گرد و خاک و کثیفی بسیار مقاوم هستند و مقاومت آن ها بالا می باشد.
  • به دلیل تمیز شدن آسان، برای خانواده هایی که فرزند کوچک و فعال و پر تردد دارند این کابینت ها بسیار مناسب می باشد.

کابینت گردویی با بین کابینتی آبی

کابینت های قهوه ای را با چه رنگ وسایلی ست کنم؟

مقدار زیبایی رنگ قهوه ای بستگی دارد که با رنگ‌ های دیگر چگونه ترکیب می شود. قهوه ای رنگ سنگینی است و برای این که هم بهتر دیده شود و هم فضا را خیلی تیره نکند بهتر است رنگ های دیگری را به آن اضافه کنیم. از بین رنگ های مناسبی که جهت ترکیب با قهوه ای وجود دارد می توان به رنگ های آبی، سبز، خردلی و زرد اشاره کرد. چیدمان کابینت های قهوه ای در کنار لوازم آبی یادآور رنگ دریا و ساحل بوده و فضا را آرام و متعادل می کند. علاوه بر این شما می توانید با قرار دادن گیاهان طبیعی سبز روی کابینت های قهوه ای آشپزخانه دکوراسیون طبیعی را در فضای آشپزخانه ایجاد کنید. ترکیب زیبای بعدی می تواند ترکیب رنگ قهوه ای با زرد یا خردلی باشد. این رنگ شاد و پر انرژی سختی قهوه ای را کمتر می کند  و به افزایش جریان نور آشپزخانه کمک زیادی می کند.

آشپزخانه سبز با کابینت قهوه ای روشن

نورپردازی آشپزخانه با کابینت های قهوه ای

نورپردازی مناسب در آشپزخانه ‌هایی که در آن از کابینت های قهوه ای به خصوص کابینت‌ های تیره ‌رنگ استفاده می‌ شود یک الزام است و حتما باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. دلیل این موضوع آن است که رنگ ‌های تیره مانند قهوه‌ ای سوخته نور دریافتی محیط را به خود جذب می‌ کنند و نمی‌ توانند به محیط منعکس ‌کنند، بنابراین باعث تیره ‌تر و کدر شدن فضا می ‌شوند. پس در چنین مکان ‌هایی که از این گونه رنگ ‌ها در دکوراسیون ‌آن ها استفاده می‌شود حتما باید با وسیله‌ نورپردازی مناسب و کارآمد این نقیصه را جبران کرد. نورپردازی کابینت را می توان به روش های مختلفی اجرا نمود. نورپردازی زیر کابینت یکی از رایج ترین انواع نور پردازی برای کابینت هاست. این نورپردازی به صورت مخفی انجام می گیرد. در سیستم نور مخفی منبع نور پنهان است و دیده نمی شود و نور آن روی اشیاء می تابد. نورپردازی مخفی کابینتی هم کابینت ها و هم کل فضای آشپزخانه را متاثر خواهد کرد.

نور مخفی کابینت قهوه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.