طرح درب کابینت نئوکلاسیک

طرح درب کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک را می توان تلفیقی از کابینت های مدرن و کلاسیک دانست. استفاده از کابینت نئوکلاسیک شما را در فضایی بین مدرن و کلاسیک قرار می دهد. با کابینت نئوکلاسیک می توانید یک کابینت زیبا و جذاب داشته باشید. کابینت نئوکلاسیک از تزیینات اضافی تا حدودی فاصله گرفته و در این سبک بیشتر تلاش شده تا ترکیب سادگی و ظرافت بر محیط حاکم باشد. در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک بیشترین تاکید بر ظرافت و سادگی و لوکس بودن همراه با تم کلاسیک می باشد.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

ویژگی اصلی سبک نئوکلاسیک در کابینت ها بیشتر در طراحی درب آن ها است. درب کابینت نئوکلاسیک را می توان از چوب یا ام دی اف ساخت. در صورتی که کابینت نئوکلاسیک با چوب ساخته شود قیمت تمام شده آن بسیار بالا می رود، لذا بیشتر در کابینت نئوکلاسیک درب کابینت را از ام دی اف می سازند تا درصد بیشتری از مردم بتوانند از کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بهره ببرند و آن را در خانه خود داشته باشند. در متداول ‌ترین طراحی درب کابینت نئوکلاسیک، ورقه هایی از جنس ام دی اف یا چوب به وسیله دستگاه سی ان سی تراش خورده و سپس با استفاده از روکش های pvc یا رنگ سطح ورق ها پوشانده می شود.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

طرح و مدل درب کابینت نئوکلاسیک

درب های نئوکلاسیک از نظر ظاهری مانند کابینت کلاسیک خیلی پرکار نیست و از طرفی مثل کابینت مدرن بسیار ساده هم نیست. درواقع اگر از کابینت تمام چوب کلاسیک مواردی مانند درب های ابزار خورده، ستون و سرستون های حجیم و منبت کاری شده را حذف کنیم نوعی کابینت نئوکلاسیک در اختیار خواهیم داشت. درب های کابینت نئوکلاسیک معمولا تمام ام دی اف و یا از فریم چوب طبیعی، ورق ام دی اف و روکش چوبی ساخته می شود. برای انتخاب دستگیره درب ها می توان هم از دستگیره های مخصوص سبک کلاسیک استفاده کرد و هم دستگیره کابینت های مدرن، البته بر اساس تجربه و سلیقه مشتریان استفاده از دستگیره های مدرن بیشتر توصیه می شود.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

متریال درب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

به طور معمول، درب کابینت‌ نئوکلاسیک معمولا از چوب طبیعی مانند بلوط، گردو، سرو و موارد دیگر ساخته می ‌شوند، زیرا چوب طبیعی به راحتی حکاکی شده و قابلیت ایجاد طرح ‌های مختلف را دارد. با این حال، با استفاده از فناوری سی ان سی می‌ توان یک  درب نئوکلاسیک با متریال ام دی اف درجه یک را ساخت. درب کابینت آشپزخانه هسته ام دی اف دارای مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت است، بنابراین برای محیط های مرطوب و اغلب چرب مانند آشپزخانه بسیار مناسب است. بر اساس نوع متریالی که در ساخت درب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک استفاده می ‌شود می‌ توان آن را به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

 • کابینت نئوکلاسیک با درب چوبی
 • کابینت نئوکلاسیک با درب ام دی اف با روکش چوب
 • کابینت نئوکلاسیک با درب تمام ام دی اف

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

ویژگی های درب کابینت نئوکلاسیک

 • در کابینت نئوکلاسیک طرح‌ های ساده ‌ای بر روی درب کابنیت‌ ها ایجاد می ‌شود و جزئیات به شکل ظریف دیده می ‌شود.
 • خطوط ساده در درب های کابینت نئوکلاسیک بسیار دیده می شود.
 • از آن جایی که سبک نئوکلاسیک بر روی سادگی و تقارن تاکید دارد، ظاهری منظم و ساده و همچنین خطوط مرتب و پیراسته روی درب های این سبک از کابینت بسیار دیده می شود.
 • در سطح درب های کابینت‌ نئوکلاسیک خطوط منحنی و دایره‌ای ساده به وفور وجود دارد.
 • در سبک نئوکلاسیک معمولا چند ردیف کابینت درب شیشه ‌ای نیز به کار می رود.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

تفاوت درب کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

 • طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک
 • قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک
 • نگهداری و تمیزکاری آسان تر در مقایسه با درب های منبت کاری شده سبک کلاسیک
 • مدرن تر و بروز تر از کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

 

مقالات مرتبط

مزایای درب کابینت سبک نئوکلاسیک

ترمیم درب آسان

در صورت آسیب جدی به رنگ درب کابینت نئوکلاسیک به راحتی می توانید آن تکه را با سپردن به یک رنگ کار ترمیم کنید حتی اگر سال های زیادی از ساخت آن کابینت گذشته باشد.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

مقاومت در برابر گرما

مقاوم بودن در برابر گرما به نسبت دیگر مدل های درب همچون ممبران از ویژگی های درب کابینت نئوکلاسیک می باشد.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک
Neo Classica Style Kitchens

مقاومت در برابر رطوبت

یکی از ویژگی‌ های مثبت درب های کابینت نئوکلاسیک، مقاومت در برابر رطوبت به واسطه پوشش وکیوم آن‌ هاسست. این درب ‌ها نسبت به دیگر انواع کابینت ام دی اف مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می ‌دهد.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

عدم نشان دادن لک و خط و خش

به جهت رنگ مات و روشن درب های نئوکلاسیک، بازتاب نور در این درب ها همانند کابینت های براق مانند کابینت هایگلاس نمی باشد و همین طور کثیفی و کدر شدن نیز کمتر در این نوع درب ها به چشم می آید.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

رنگ درب کابینت نئوکلاسیک

در هر دو مدل کابینت نئوکلاسیک چوبی و ام دی اف محدودیتی در انتخاب رنگ درب ها وجود ندارد و می ‌توان بر اساس دکوراسیون داخلی آشپزخانه و رنگ بندی آن رنگ دلخواه را انتخاب کرد. رنگ های پرکاربرد برای درب کابینت نئوکلاسیک بیشتر از رنگ های روشن و سرد هستند. رنگ های سفید و طوسی بیشترین استفاده را در درب کابینت نئوکلاسیک دارند. اابته در سال ۲۰۲۰ رنگ آبی نفتی به عنوان رنگ ترند درب کابینت های نئوکلاسیک معرفی شده است. برای این درب ها رنگ های تیره هم به کار می رود ولی مصرف آن بسیار کمتر است. اگر سایز آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن برای درب کابینت نئوکلاسیک خود استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر نشان دهد و کابینت نئوکلاسیک شما بیشتر به چشم بیاید.

کابینت نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *