جدیدترین مدل‌های کابینت

جدیدترین کابینت آشپزخانه

 

کابینت علاوه بر این که یکی از ملزومات آشپزخانه می باشد، تاثیر به سزایی در زیبایی آن هم دارد. همین امر باعث شده تا افراد اهمیت بسیار زیادی به جنبه ظاهری کابینت آشپزخانه بدهند و به دنبال زیباترین و به روزترین مدل ها باشند. از طرفی، پیشرفت تکنولوژی و توجه بیشتر به دکوراسیون داخلی خانه در سال های اخیر باعث شده تا روز به روز مدل های جدیدی وارد صنعت کابینت سازی شده و هر سال ترندهای خاصی از نظر رنگ و مدل برای آن در نظر گرفته شود. چنان چه قصد نصب یا بازسازی کابینت های منزل خود را دارید، بهتر است تا با مد سال کابینت آشپزخانه آشنا شوید. انتخاب جدیدترین مدل کابینت به شما کمک می کند تا مدت ‌ها از نوسازی دکور آشپزخانه بی ‌نیاز شوید و تا آخرین روز استفاده از آن، از چشم نوازی آن چه انتخاب کرده ‌اید لذت ببرید. در این مطلب سعی داریم شما را با جدیدترین ترندهای کابینت سال ۲۰۲۱ آشنا و آن ها را از لحاظ مدل، رنگ، جنس و… بررسی کنیم.

کابینت سبز

محبوب ‌ترین مدل‌ های کابینت ۲۰۲۱

اکثر ما شاید کابینت را محلی برای پنهان کردن ظروف و لوازم آشپزخانه بدانیم، اما طراحان سال ۲۰۲۱ دیدگاه متفاوتی دارند. در کابینت های این سال، دیزاین های باز سنتی و تلفیق آن با طراحی های مدرن بیش از هر زمان دیگری به چشم می خورد.

آشپزخانه آجری با کابینت خاکستری روشن

شلف یا طاقچه‌ های باز

یکی از ترندهای آشپزخانه های جدید، ترکیب کابینت های در بسته با شلف های باز است. شلف ها یاد آور طاقچه های منازل قدیمی هستند که با شکل و ظاهری امروزی وارد دکوراسیون شده اند. از این المان می توان برای به نمایش در آوردن اقلام دکوری و تزئینی در آشپزخانه استفاده کرد. آن ها همچنین منجر به افزایش انرژی آشپزخانه می گردند، چرا که مانند کابینت ها مانع از رسیدن نور کافی از طریق پنجره ها نمی گردند و اجازه می دهند نور کافی از طریق پنجره ها به فضای آشپزخانه وارد شود و انرژی در محیط جریان پیدا کند. از دیگر مزایای شلف ها می توان به کاهش فضاهای بدون استفاده اشاره کرد. با استفاده از آن ها می توانید قسمت های بدون استفاده آشپزخانه مانند فضاهای انتهایی را دوباره قابل استفاده نمایید. این فضاها معمولا عمق خیلی کمی دارند و کابینت های معمولی در آن ها قابلیت نصب پیدا نمی کنند، در نتیجه راهکار هوشمندانه استفاده از شلف باز به اندازه مورد نیاز است.

کابینت سفید با شلف چوبی

آشپزخانه مدرن سفید طلایی با طاقچه های چوبی

کابینت درب شیشه ای

در آشپزخانه های امروزی، استفاده از کابینت شیشه ای در دکوراسیون جایگاه ویژه ای دارد. منظور از کابینت های درب شیشه ای کابینت‌ هایی هستند که به جای در‌ب ‌هایی از جنس بدنه کابینت، از شیشه در آن ‌ها استفاده شده است. این نوع از کابینت چیزی مابین کابینت های بسته و شلف های باز است. یعنی علاوه بر دسته بندی و سازمان دهی وسایل، مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن ظروف کریستالی و تزئینی می باشد.

کابینت طوسی درب شیشه ای

کابینت سفید درب شیشه ای

کابینت درب تخت

درب های کابینت نه تنها یکی از برجسته ترین عناصر طراحی در یک آشپزخانه به شمار می آیند، بلکه می توانند یکی از گران ترین بخش های طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز باشند. از سبک های پر نقش و نگار گرفته تا ساده، سبک های زیادی برای درب کابینتتان وجود دارد. اما آن چه در ترند سال ۲۰۲۱ به چشم می خورد، استفاده از درب هایی با پانل فلت یا تخت می باشد. این نوع درب ها نه برجسته کاری شده اند و نه طرح دار هستند، بلکه صاف و مسطح می باشند. ظاهر ساده و فرم مینیمالیستی آن، این استایل را برای دکوراسیون های مدرن مناسب می سازد. درب های فلت هم با دستگیره و هم بدون دستگیره تولید می ‌شوند که نوع بدون دستگیره آن ها جدیدتر و به روز تر است. کابینت‌ بدون دستگیره طرح جدیدی از کابینت‌ آشپزخانه محسوب می ‌شود و طبیعی است که افرادی که به دکوراسیون مد روز علاقه مند هستند به این مدل از کابینت‌ ها جذب شوند.

کابینت چوبی درب تخت دستگیره مخفی

کابینت گلاس سفید بدون دستگیره

کابینت ایستاده

کابینت ‌های امروزی معمولا بلند هستند و تا نزدیک سقف امتداد دارند. یکی از انواع کابینت های بلند، کابینت ایستاده یا کمدی است که ارتفاع آن از کابینت های عادی بیشتر است. در واقع کابینت ایستاده به یونیت هایی گفته می شود که بر روی کف آشپزخانه نصب شده اما ارتفاع آن ها بیشتر از ۹۰ سانتی متر است و گاها تا لبه انتهایی کابینت هوایی امتداد داده می شوند. این مدل جذاب و کاربردی دارای کمد و کشوهایی جادار است که فضای زیاد و طبقه بندی شده ای برای محیط شما مهیا می کند. عموما این نوع کابینت‌ ها را در کنار یخچال‌ استفاده می ‌کنند تا هم آشپزخانه را زیباتر و شکیل ‌تر کند و هم فضایی کافی برای خانم خانه تعبیه شده باشد. کابینت های ایستاده علاوه بر کارایی که دارند زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان می ‌کنند.

کابینت ایستاده سفید

کابینت ایستاده چوبی

کابینت به سبک ترنزیشنال

یکی از به روز ترین سبک های طراحی کابینت آشپزخانه، سبک محبوب و پر طرفدار انتقالی یا ترنزیشنال می باشد. اگر بخواهیم سبک انتقالی را به طور خلاصه و یک جمله معرفی کنیم باید بگوییم که این سبک پلی است میان سنت و مدرنیته. به عبارت دیگر، ترنزیشنال سبکی متشکل از المان‌ های معاصر بدون خراب کردن و فاصله گرفتن از طرح‌ های قدیمی است. برای مثال، یک کابینت ترنزیشنال می تواند کابینتی سنتی با شیرآلات مدرن باشد. این نوع طراحی در این سبک، کاملا متعادل و بدون ایجاد ناهماهنگی تلفیق می گردد.

کابیینت ترنزیشنال چوبی

کابیینت ترنزیشنال سفید

کابیینت ترنزیشنال

کابینت جزیره دوبل

طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ به سمت جلوه ‌گری افزون ‌تر گرایش پیدا کرده است. به همین دلیل استفاده از المان‌ هایی مانند جزیره‌ های بزرگ و بزرگ تر در وسط آشپزخانه اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. یکی از جدیدترین طراحی های کابینت جزیره در سال ۲۰۲۱، جزیره دوبل است. جزایر دوبل عناصری مفید و کاربردی در آشپزخانه های بزرگ به شمار می آیند. این عناصر چند کاره با عملکرد بالا علاوه بر این که به کارایی آشپزخانه می افزایند، باعث زیبایی آشپزخانه نیز شده و می توانند نحوه کار در آشپزخانه را به کل تغییر دهند. به عنوان مثال، شما می توانید با نصب سینک ظرف شویی بر روی یکی از جزایر از آن برای قرار دادن، شستشو و پاک سازی سریع ظروف کثیف استفاده کنید و از جزیره دیگر به عنوان میز غذا خوری بهره ببرید.

کابینت جزیره دوبل

جدیدترین رنگ های کابینت ۲۰۲۱

در سال های گذشته بیشتر شاهد کابینت هایی به رنگ طبیعی چوب بوده ایم. سال ۲۰۲۱ اما سال پاشیدن رنگ به کابینت هاست. کابینت های این سال علاوه بر رنگ طبیعی چوب، در سایر رنگ ها به خصوص رنگ هایی با تم سرد و خنثی طراحی می شوند.

کابینت سبز

کابینت آبی

یکی از جدیدترین ترندها در خصوص رنگ کابینت آشپزخانه، استفاده از رنگ آبی است. البته در سال ۲۰۲۱ به جای آبی خالص، از نوعی آبی ترکیب شده با طوسی استفاده می شود که تم خنثی یا خاکستری داشته و سرد و ملایم است. کابینت آشپزخانه به رنگ آبی اقیانوسی نیز یکی دیگر از رنگ هایی است که در پالت رنگی امسال به وفور دیده می شود. این رنگ که از ترکیب آبی و سبز حاصل می شود، در یک طیف سیر تا روشن موجود بوده و رنگی ملایم و آرامش بخش می باشد.

کابینت آبی 2021

کابینت سبز آبی 2021

کابینت سفید

کابینت سفید از آن دسته کابینت هایی است که نقش مهمی در ایجاد فضایی شیک و زیبا در آشپزخانه دارد. این رنگ نقش مهمی در بازتاب نور و بزرگ تر نشان دادن محیط دارد. سفید همچنین القاکننده حسی از پاکی و تمیزی بوده و رنگی بسیار مناسب برای محیطی مثل آشپزخانه می باشد. به علاوه، رنگ سفید قابلیت ست شدن با هر رنگ و استایلی را داشته و استفاده از آن چه در کابینت های مدرن و چه در کابینت های کلاسیک از محبوبیت بالایی برخوردار است. بر همین اساس این رنگ طرفدارهای زیادی به خود اختصاص داده و افراد با سلیقه های مختلف و متفاوت این رنگ کابینت را می پسندند. طراحان دکوراسیون داخلی نیز در جدیدترین دیزاین کابینت آشپزخانه از این رنگ غافل نشده و همچنان از آن به عنوان یکی از کاربردی ترین رنگ ها استفاده می کنند.

کابینت سفید

کابینت مینیمال سفید طلایی

کابینت طوسی

رنگ طوسی همواره در ایجاد فضایی لوکس و بی نظیر در آشپزخانه تاثیر به سزایی داشته است. این رنگ گزینه ای مناسب برای افرادی است که علاقه مند به استفاده از یک رنگ خنثی به جز سفید برای کابینت های خود هستند. در سال ۲۰۲۱ به کار بردن رنگ طوسی سیر برای دیوار پشت کابینت یا دیوارپوش بین کابینتی، در کنار کابینت هایی به رنگ خاکستری روشن بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد.

کابینت طوسی روشن

کابینت طوسی سیر

کابینت رنگ چوب طبیعی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، انواع و اقسام کابینت‌ ها با رنگ ها و طرح های متنوع به بازار عرضه شده‌ا ند. با این وجود، کابینت های ساخته شده از چوب طبیعی و یا آن‌ ها که به شکل چوب طبیعی طراحی می ‌شوند هنوز هم زیبایی منحصر به فرد و چشم‌ نواز خود را دارند و سلیقه‌ های زیادی را به سمت خود جلب می‌ کنند. این گونه کابینت ها از چوب طبیعی همراه با بافت ها و گره های ساده و پیچیده خود چوب تهیه می شوند و فضای شگفت انگیزی را نه تنها در محیط آشپزخانه بلکه در تمامی فضای خانه به وجود می آورند.

کابینت چوب طبیعی

کابینت رنگ چوب

کابینت دو رنگ

کابینت دو رنگ یکی از داغ ‌ترین ترندهای حال حاضر برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ‌هاست که به دلایل مختلفی توانسته محبوبیت بسیاری در میان مردم و طراحان داخلی به دست آورد. در جدیدترین طراحی، کابینت های بالا به رنگ سفید یا تناژ روشن تری از رنگ کابینت های زمینی انتخاب می شوند. متداول ترین رنگ های کابینت های زمینی نیز طوسی، آبی و یا تناژ تیره تری از رنگ کابینت های بالایی می باشد. به علاوه، استفاده از رنگ زرد، سبز چمنی و بنفش بادمجانی نیز برای کابینت های زمینی در طراحی های سال ۲۰۲۱ به چشم می خورد.

کابینت سفید مشکی

کابینت سفید آبی

نمای کابینت ها در سال ۲۰۲۱

جلوه نهایی یا نمای کابینت در واقع به نوع رنگ یا روکشی که روی درب ها صورت می پذیرد، گفته می شود. نمای پایانی کابینت ها در سال ۲۰۲۱ تقریبا تمام سلایق را پوشش می دهد.

کابینت خاکستری روشن

نمای چوب

با گذشت زمان تمایل افراد به استفاده از مواد طبیعی و باز گرداندن طبیعت به منازل خود، رو به گسترش است. این دیدگاه در طراحی کابینت های آشپزخانه هم به چشم می خورد، به طوری که امروزه استفاده از چوب طبیعی و یا روکش هایی با نقش و نگار چوب طبیعی در صنعت کابینت سازی بسیار ترند شده است. وجود خطوط، رگه ها و بافت طبیعی چوب همچنان یکی از محبوب ترین نماها برای کابینت های سال ۲۰۲۱ است که حتی در کابینت های رنگ شده یا روکش شده هم به چشم می خورد.

کابینت رنگ طبیعی چوب

کابینت قهوه ای سوخته

نمای براق

نماهای گلاس یا براق نسبتا جدید هستند اما به یکی از دکوراسیون‌ های واقعا شیک آشپزخانه‌ های مدرن تبدیل شده اند. کابینت گلاس براق و صاف و صیقلی است و از این رو نمای زیبایی به آشپزخانه می دهد. این نما به خصوص در کابینت های مینیمال که دارای درب تخت و دستگیره های مخفی هستند، ظاهری بسیار مدرن به وجود خواهد آورد.

کابینت براق آبی طوسی

کابینت جزیره براق آبی سیر

نمای مات

اگر طرفدار کابینت های براق نیستید ولی مایلید که کابینت آشپزخانه شما جدید و به روز باشد، نگران نباشید! کابینت های مات همچنان روی بورس هستند! محبوبیت کابینت های مات در سال های اخیر با افزایش چشم گیری رو به رو بوده است. این کابینت ها باعث القای حس برازندگی می گردد. برخلاف کابینت های براق و گلاس، سطح این نوع کابینت در هر زاویه ای به یک شکل دیده می شود و باعث دراماتیک تر شدن فضای آشپزخانه شما می گردد.

کابینت آبی مات

کابینت طوسی سیر مات با نور مخفی

جدیدترین یراق آلات کابینت

در سال ۲۰۲۱ هیچ محدودیتی در انتخاب جنس، طرح و رنگ یراق آلات کابینت هایتان نخواهید داشت. از دستگیره های مخفی گرفته تا دستگیره های طرح دار فانتزی با رنگ های عجیب و خاص، همگی در حوزه انتخاب شما جا خواهند گرفت.

دستگیره کابینت گرد

یراق آلات مسی

در جدیدترین طراحی کابینت آشپزخانه، دستگیره ها و شیر آلات مسی در کنار انواع ساخته شده از نیکل به چشم می خورد. البته باید توجه داشت که استفاده از چنین تجهیزاتی مناسب هر آشپزخانه ای نبوده و اکثرا در سبک های روستیک و یا ترنزیشنال مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از فلز مس در کنار رنگ های کلاسیک مانند سبز زمردی، سورمه ای و یا مشکی می تواند جلوه ای خارق العاده در آشپزخانه شما خلق کند.

کابینت طوسی با دستگیره مسی

یراق آلات فانتزی

در سال ۲۰۲۱ طراحان داخلی پذیرای نماهای تاثیرگذار مخصوصا برای کابینت ‌ها هستند. ترند سال ۲۰۲۱ می ‌گوید که می توانید کابینت های خود را از حالت مرسوم و متداول خارج کنید و در طراحی آن کمی جرات و جسارت به خرج دهید. مثلا می توانید در طراحی آشپزخانه خود از دستگیره کابینت های طرح دار با رنگ های تند و غیر متعارف، سینک رنگی و یا شیرآلات رنگارنگ استفاده کنید. البته نکته لازم به ذکر این است که استفاده از این تجهیزات نمی تواند در دراز مدت جواب بدهد و احتمالا فقط تا چند سال روی مد خواهد بود.

دستگیره کابینت گرد طرح دار

یراق آلات مینیمال

کابینت های ۲۰۲۱ بسیار قابل انعطاف بوده و برای هر سلیقه ای حرفی برای گفتن دارند. همه افراد طرح های شلوغ و پر نقش و نگار را نمی پسندند. بعضی از افراد طرفدار سادگی و طراحی های بدون جزئیات هستند. چنین سلایقی کابینت های مینیمال و ساده را برای آشپزخانه خود می پسندند. گاهی طراحی آشپزخانه آن قدر مینیمال است که حتی یراق آلات کابینت نیز به صورت مخفی در کابینت‌ ها نصب می ‌شوند و نمای بیرونی ندارند. دستگیره های خطی فلزی ساده هم می تواند انتخاب مناسبی برای چنین آشپزخانه هایی باشد.

کابینت مینیمال دستگیره مخفی

سایر ویژگی های کابینت های ۲۰۲۱

زیبایی و کارایی دو عامل بسیار مهم و تعیین کننده در طراحی کابینت های ۲۰۲۱ هستند. در ادامه به مواردی که طراحان سال ۲۰۲۱ از آن ها جهت افزودن به زیبایی و کارایی کابینت ها استفاده می کنند اشاره می کنیم.

کابینت نئوکلاسیک سفید با جزیره آبی

کشوهای عمیق

واضح است که همه وسایل آشپزخانه را نمی توان روی شلف ها چید. بسیاری از لوازم موجود در آشپزخانه از ابزار آشپزی و لوازم پخت و پز گرفته تا ظروف پذیرایی از مهمان، نیاز به سازمان دهی در یک فضای مناسب دارند. کشوها همان فضاهایی هستند که می توانند محل مناسبی برای نگهداری لوازم کاربردی آشپزخانه شما باشند. اما نکته ای که در طراحی کابینت های جدید به چشم می خورد، افزایش چشمگیر عمق کشوها نسبت به گذشته است. این ویژگی می تواند به ایجاد فضای مضاعف برای نگهداری لوازمی که نمی توان آن ها را روی شلف قرار داد، کمک کند.

کشوی کابینت زیر گاز

اکسسوری داخل کابینت آشپزخانه

در طراحی های ۲۰۲۱، استفاده خلاقانه و بهینه از فضای موجود اهمیت ویژه ای دارد. استفاده ا اکسسوری های داخل کابینت یکی از بهترین راهکارها جهت افزایش فضای در دسترس است. اکسسوری های داخل کابینت برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب هستند و باعث می شوند شما از فضای کابینت تان بیشترین استفاده را کنید. سبدهای ریلی، آویزها و قلاب ها، مجیک کرنرها، سبدهای نظم دهنده قاشق و چنگال و… تنها بخشی از وسایلی هستند که می توانند به سامان دهی لوازم آشپزخانه شما و به خلق یک تجربه لذت بخش از بودن در آشپزخانه کمک کنند.

نظم دهنده داخل کابینتی قاشق چنگال

نور زیر کابینت

وجود نور کافی در آشپزخانه فاکتور بسیار مهمی در زیبایی و کارایی این بخش از خانه است که همه آشپزخانه ها از آن برخوردار نیستند. نور مخفی کابینت راهی مناسب برای جبران کمبود نور در چنین آشپزخانه هایی است. نور مخفی نه تنها زیبایی منحصر به فردی را به آشپزخانه می بخشد، بلکه باعث می شود که هنگام شستن سبزیجات، پخت و پز و یا صرف غذا احساس راحت تری داشته باشید. محبوب ترین روش ایجاد نور مخفی در آشپزخانه، استفاده از لامپ های ال ای دی در زیر کابینت های هوایی و زمینی است.

نور مخفی کابینت

نتیجه

صنعت کابینت سازی هر ساله شاهد تغییرات زیادی در زمینه مدل، رنگ، جنس، یراق آلات و… می باشد. انتخاب درست کابینت های آشپزخانه بر مبنای سلیقه، بودجه و سبک دکوراسیون منزل به شما کمک می کند تا سال ها از انتخاب خود راضی و آشپزخانه ای به روز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.