جدیدترین رنگ‌های کابینت

جدیدترین رنگ‌های کابینت

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه هرچند که در نگاه اول کمی دشوار به نظر می رسد، اما با پیروی از قواعد و قوانین خاصی که در این زمینه وجود دارد می توان این کار را راحت تر انجام داد. در ابتدا لازم است تا شما اندازه و میزان فضای موجود در آشپزخانه خود را بررسی و سبکی را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید، سپس نوبت به انتخاب بهترین رنگ برای کابینت های شما می رسد. در این مطلب قصد داریم ایده هایی را نشان دهیم که می تواند در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه به شما کند. این ایده ها شامل جدیدترین ترندهای سال ۲۰۲۱ برای رنگ کابینت هاست.

 

کابینت آشپزخانه

کابینت های ترکیبی دو رنگ

دکوراسیون آشپزخانه های سال ۲۰۲۱ از حالت تک رنگی خارج شده و به سمت رنگ هایی پیش می رود که از دو طیف رنگی با تناژهای متفاوت تشکیل شده اند. به عنوان مثال کابینت های ترکیبی که شامل یک طیف خنثی مانند خاکستری و گردویی، و یک رنگ تند مانند نارنجی و سورمه ای هستند از ترندهای رنگی این سال می باشند.

کابینت آبی قهوه ای

کابینت طوسی نارنجی

از دیگر ایده ها برای رنگ آمیزی کابینت های ترکیبی، استفاده از دو رنگ متفاوت در کابینت های ردیف بالا و پایین است. ترکیب یک رنگ خنثی مانند خاکستری با یک رنگ گرم مانند خردلی می تواند ترکیب ایده آلی برای این منظور باشد.

کابینت طوسی زرد

کابینت های سبز

سبز رنگی است که تطبیق پذیری بالایی داشته و می توان آن را با طیف وسیعی از رنگ ها ست کرد. این رنگ، حس طراوت و گرمای خاصی را به محیط می بخشد و می توان آن را یکی از مناسب ترین رنگ ها برای آشپزخانه دانست. به عنوان مثال، رنگ سبز آبی یکی از طیف های سبز می باشد. رنگ سبز آبی رنگ منحصر به فردی است که فضای خانه و آشپزخانه را بسیار باز و روشن می ‌کند. از مزایای این رنگ این است که به خوبی با هر رنگی از سیاه، سفید، بژ و خیلی از رنگ ‌های دیگر ست می‌ شود و با تمام رنگ‌ ها هم خوانی دارد. این رنگ علاوه بر زیبایی و ملایم بودن، حس آرامش بخشی به وجود می ‌آورد که در نوع خود بی ‌نظیر است.

کابینت سبز

کابینت سبز

چنان چه می خواهید عمق بیشتری به فضای آشپزخانه خود بدهید، می توانید کابینت های ردیف بالا و پایین را کمی متفاوت تر از هم رنگ کنید. مثلا استفاده هم زمان از دو رنگ سبز تیله ای و سبز چمنی بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.

کابینت سبز

کابینت های طوسی

طوسی یا خاکستری رنگ هایی هستند که هیچ گاه دمده نمی شوند. در سال ۲۰۲۱ کابینت های طوسی رنگ را بیش از هر زمان دیگری در دکوراسیون آشپزخانه و رنگ بندی کابینت ها می بینیم. اما آن چه کابینت های طوسی سال ۲۰۲۱ را متمایز می کند، استفاده از آن در کنار کابینت ها و یا اکسسوری های رنگی است. نصب کابینت های طوسی رنگ در کنار کانتر مرمری و ابزارآلات مشکی رنگ در آشپزخانه می توانند صحنه فوق العاده ای را در قلب خانه شما  خلق کنند. شما همچنین می توانید از اکسسوری هایی به رنگ زرد، قرمز و نارنجی در کنار کابینت های خاکستری رنگتان استفاده کنید تا حس شادابی و سرزندگی را به محیط تزریق کنید. به طور کلی می توان گفت که در این سال استفاده از کابینت های تک رنگ همانند گذشته مرسوم نیست.

کابینت طوسی

کابینت طوسی

کابینت های سیاه و سفید

ترکیب رنگ سیاه و سفید ترکیبی بسیار هوشمندانه برای کابینت هاست. به کار بردن این دو رنگ در کنار یکدیگر جلوه بسیار چشم نوازی را ایجاد کرده و ظاهری آراسته به محیط آشپزخانه می بخشد. استفاده از انواع کاغذ دیواری ها در کنار این ترکیب می تواند فضای منحصر به فردی را در آشپزخانه تان ایجاد کند.

کابینت سیاه سفید

کابینت مشکی

کابینت های سورمه ای

آبی پر رنگ یا سورمه ای از مهم ترین ترندها در رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه و کابینت حمام می باشد. استفاده از این رنگ در کابینت ها، روح تازه ای به فضا بخشیده و رنگ را وارد آشپزخانه شما می کند. کابینت های سورمه ای یا لاجوردی به خصوص زمانی که در یک تم خنثی مانند سفید قرار داده شوند، محیطی آرامش بخش و دنج را فراهم می کنند بدون این که از ساعت ها بودن در آن احساس خستگ یا دلزدگی کنید.

کابینت سورمه ای

کابینت سورمه ای

کابینت های دستگیره طلایی

هر چند که از زمان وارد شدن رنگ طلایی به طراحی کابینت های آشپزخانه مدت زیادی نمی گذرد، اما این رنگ به خوبی توانسته در دنیای ترند کابینت ها پیشتازی کند و یکی از گل های سر سبد در کابینت های ۲۰۲۱ باشد. بکارگیری رنگ طلایی در دستگیره ها و یراق آلات کابینت به خصوص در کابینت ممبران و یا کابینت های کلاسیک نمای بسیار فریبنده ای در آشپزخانه شما خلق خواهد کرد.

کابینت طوسی، دستگیره طلایی کابینت

کابینت سفید، دستگیره طلایی کابینت

سرانجام باید عنوان کنیم که در سال ۲۰۲۱ قرار است فراتر از آشپزخانه های تک رنگ تمام سفید یا خاکستری روشن برویم و طراحان و صاحب ‌خانه‌ ها در حال پذیرفتن رنگ های جسورانه و تلفیقی در طراحی کابینت ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *