بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

همه ما عاشق آشپزخانه های بزرگ، نورگیر و دلباز هستیم، آشپزخانه ای جادار که بتوانیم آن را آزادانه و بدون نگرانی از محدودیت و کمبود فضا چیدمان کنیم و دکوراسیون آن را طبق سلیقه مان انتخاب کنیم. اما شرایط همیشه ایده آل نیست. گاهی یک آشپزخانه کوچک می تواند تمام طرح ها و نقشه هایی را که از قبل در ذهن خود ترسیم کرده بودیم به هم بریزد. در چنین شرایطی به جای ناراحتی و نگرانی بهتر است واقع بین باشیم و دکور آشپزخانه را طبق فضایی که در دسترس داریم طراحی کنیم. یکی از موارد بسیار مهمی که هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه شود، رنگ کابینت آشپزخانه است. رنگ کابینت آن قدر در فضای اشپزخانه موثر است که می توانیم با شناخت تکنیک های رنگ آمیزی آشپزخانه و انتخاب رنگ مناسب برای آن، حتی آشپزخانه خود را بزرگ تر از آن چه که در واقع هست نشان دهیم و از یک فضای لوکس و زیبا لذت ببریم. در ادامه رنگ هایی را که برای کابینت آشپزخانه های کوچک مناسب هستند معرفی می کنیم.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های روشن برای کابینت آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ های تیره می تواند هر فضایی را کوچک و دلگیر کند و کاهنده نور طبیعی آن باشد، چه برسد به آن که خود فضا به قدر کافی کوچک و کم نور هم باشد! مهم ترین اصل در بزرگ نشان دادن محیط آشپزخانه استفاده از رنگ های روشن است. رنگ های روشن را می توان در بسیاری از عناصر آشپزخانه از جمله کاشی ها، کابینت ها، پرده و کفپوش به کار برد. منظور از رنگ روشن فقط سفید نیست. شما می توانید هر رنگ روشنی را متناسب با تم آشپزخانه خود انتخاب کنید. مثلا، اگر وسایل آشپزخانه تان نقره ای رنگ است می توانید از یک رنگ هماهنگ با آن مثل طوسی روشن و یا رنگ مکمل آن مثل لیمویی و یا از ترکیب هر دوی آن ها برای کابینت ها استفاده کنید. وجود کابینت هایی با رنگ های روشن باعث منعکس نور خورشید که از طریق پنجره وارد آشپزخانه می شود و در نتیجه باعث گسترش فضای آشپزخانه می شود.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های خنثی برای کابینت آشپزخانه کوچک

در رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه های کوچک معمولا از رنگ های خنثی مثل سفید، کرم، استخوانی و… استفاده می شود. اگر رنگ کابینت ها نیز همانند رنگ دیوارها خنثی باشد، خطوط و مرزهای بین دیوار و کابینت کمتر دیده می شود و فضا یکدست تر، منظم تر و بزرگ تر به نظر می رسد. استفاده از رنگ های خنثی در رنگ کابینت آشپزخانه کوچک، ازدحام و شلوغی آشپزخانه را در خود محو می کنند و باعث می شوند آشپزخانه شما خلوت به نظر برسد. این رنگ ها همچنین انعطاف پذیری زیادی دارند و می توان جهت جلوگیری از یکنواختی رنگ محیط می توان آن ها با رنگ های دیگر ترکیب کرد و فضایی با رنگ تلفیقی به وجود آورد.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه کوچک

احتمالا سفید اولین گزینه ای است که برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک به ذهن می رسد. انتخاب رنگ سفید برای فضاهای کوچک و محدود انتخاب هوشمندانه ای است. استفاده از این رنگ باعث پاکیزه و منظم نشان دادن محیط می شود و ظاهری خلوت و آراسته به آشپزخانه شما می بخشد. هرچه فضا خلوت تر و سامان یافته تر باشد مسلما بزرگ تر و جادارتر هم خواهد بود. به علاوه، رنگ سفید موجب انعکاس هرچه بیشتر نور در فضا و در نتیجه دلباز و بزرگ به نظر آمدن آن می گردد. استفاده از رنگ سفید در کنار اشیای براق مانند کابینت های گلاس، دستیگره های درخشان و آیینه های تزیینی می تواند ترکیبی ایده آل جهت بزرگ کردن فضا باشد.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ سفید به تنهایی معمولا در اشپزخانه های ساده و مینیمال مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما دوست دارید کمی به آشپزخانه تان رنگ بپاشید و آن را از حالت یکنواختی خارج کنید می توانید از اکسسوری های رنگی در کنار کابینت های سفیدتان استفاده کنید. استفاده از رنگ های سرد مثل آبی، سبز و بنفش و رنگ های گرم مثل زرد، قرمز و نارنجی هر دو می توانند مکمل خوبی برای کابینت های سفید باشند.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

همچنین وجود سایه هایی به رنگ چوب نیز می توانند به آشپزخانه سفید شما عمق و پیچیدگی خاصی بدهد. برای این کار می توانید از پارکت و یا کفپوش رنگ چوب برای کف آشپزخانه خود استفاده کنید و یا از کابینت های ترکیبی سفید و چوبی استفاده نمایید.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های شاد و پر انرژی برای کابینت آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ های گرم برای کابینت ها می تواند آشپزخانه ای شاد و صمیمی را به شما هدیه دهند. این رنگ ها باعث مدرن و فانتری شدن آشپزخانه کوچک شما می شوند. رنگ هایی مثل قرمز و نارنجی علاوه بر ایجاد گرما در فضا سبب تحریک اشتها نیز می شوند و از بهترین رنگ ها برای آشپزخانه می باشند. استفاده رنگ های شاد در رنگ کابینت آشپزخانه کوچک باعث می شود، اعضای خانواده، میل و رغبت بیشتری در حضور در آشپزخانه داشته باشند و تمایل بیشتری برای خوردن غذا از خود نشان دهند. با کمک این رنگ ها حتی پس از ساعت ها ماندن در آشپزخانه احساس خستگی نخواهید کرد. اگرچه آشپزخانه ای با کابینت رنگی بسیار با نشاط و دلنشین است اما ممکن است با سلیقه همه افراد جور نباشد. به همین علت شما می توانید از این رنگ ها به عنوان رنگ های تکمیل کننده در کنار یک رنگ خنثی استفاده کنید و به جذابیت آشپزخانه خود بیافزایید

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های مد سال برای کابینت آشپزخانه کوچک

هر سال رنگ خاصی در دنیای دکوراسیون داخلی مد می شود که طراحان سعی می کنند آن را طراحی قسمت های مختلف منزل از جمله آشپزخانه به کار ببرند. استفاده از رنگ های مد روز باعث می شود فضای آشپزخانه شما حتی با وجود وسایل قدیمی، مدرن و جدید به نظر برسد. اگر رنگ هایی که هر ساله مد می شوند، در گروه رنگ های روشن قرار دارند می توانید کابینت های خود را با این تم رنگی سفارش دهید. اما اگر این رنگ ها در گروه رنگ های تیره قرار دارند و آشپزخانه ی شما کوچک است، بهتر است به صورت غالب از این رنگ ها استفاده نکنید و آن را در تزئینات کوچک آشپزخانه مانند پرده ها، سرویس غذا خوری و یا مجسمه های تزئینی استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

طرح چوب برای کابینت آشپزخانه کوچک

شاید تصور کنید که استفاده از طرح چوب برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیست، اما چوب باعث گرما بخشیدن به محیط می شود و استفاده از آن حتی در آشپزخانه های کوچک چندان خالی از لطف نیست. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این ات که نباید از چوب های تیره مثل قهوه ای سوخته در آشپزخانه کوچک خود استفاده کنید. برای فضاهای کوچک بهتر است از چوب هایی با تناژ رنگی روشن مثل رنگ های فندقی روشن یا شکلاتی روشن استفاده کنید و در نورپردازی آشپزخانه، دقت کافی به خرج دهید تا آشپزخانه شما دلباز و گرم به نظر برسد.

کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ کابینت، کابینت آشپزخانه کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.